Czy domowe próby czyszczenia wykładzin i dywanów działają?

Próby usuwania zabrudzeń z wykładzin na własną rękę niestety najczęściej kończą się fiaskiem. Najlepiej skorzystać (nawet 1-2 razy w roku) z usług firmy czyszczącej wykładziny i dywany. Stosując odpowiednie środki czyszczące i sprawdzoną technikę firmy piorące są w stanie doprowadzić do porządku nawet bardzo zabrudzone wykładziny i dywany.

Jednakże nie każdy chce skorzystać z profesjonalnych usług pralniczych. Wiele osób w pierwszej kolejności próbuje na własną rękę usunąć zabrudzenia.

Metod usuwania zabrudzeń z wykładzin domowymi sposobami jest kilka:

  • metodą gąbki z mydłem (w ten sposób tylko rozmazujemy zabrudzenia i wcieramy je głębiej),
  • ręcznik + proszek (metoda o podobnej skuteczności co powyżej),
  • aktywna piana zakupiona w hipermarkecie (skutecznością nieznacznie odstaje od powyższych metod),
  • wynajęcie odkurzacza do czyszczenia wykładzin oraz zakup środków chemicznych (na pewno najskuteczniejszy sposób oprócz zamówienia usługi czyszczenia wykładzin w firmie) – tu największym problemem może okazać się opanowanie techniki pracy odkurzacza oraz poświęcenie sił i wolnego czasu.

We wszystkich powyżej opisanych metodach dochodzi najczęściej niestety do zmarnowania wydanych pieniędzy, nerwów oraz czasu.

Najlepszym sposobem na czyszczenie wykładzin i dywanów jest zamówienie usługi czyszczenia wykładzin w profesjonalnej firmie.