pranie tapicerki śląsk

Czystość w czasach pandemii

Przebywanie w czystym i bezpiecznym otoczeniu, przede wszystkim bez wirusów i bakterii wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Nie tylko alergicy powinni zadbać o to, by w pomieszczeniach nie kumulowały się wirusy i bakterie. W czasie epidemii każdy powinien wziąć pod uwagę zdrowie własne oraz swoich najbliższych i przemyśleć sposób sprzątania.

Najważniejsze jest, aby sprzątać często te elementy, które są najczęściej używane tzn. klamki, kontakty, zlewy, blaty, baterie umywalkowe, czy też sedes. Najlepiej używać do tego środki czyszczące zawierające alkohole, chlor czy nadtlenek wodoru. Pamiętajmy również o zakładaniu rękawiczek ochronnych podczas pracy.

Jednakże sprzątać powinno się również te powierzchnie, które standardowo staramy się utrzymać w czystości, jak dywany, podłogi, kafelki czy panele. Niestety nawet bardzo częste odkurzanie standardowym odkurzaczem nie wyczyści z wirusów i bakterii dywanów i wykładzin. Dlatego, aby mieć pewność, że zrobione to będzie prawidłowo i skutecznie, powinniśmy zaprosić do swojego domu profesjonalną firmę czyszczącą.  

Nie możemy zapominać o pościeli i materacach, które także powinniśmy częściej prać. O ile z pościelą nie mamy żadnego problemu, aby dokonać jej wymiany i uprania w minimum 60 stopniach Celsjusza, to już z materacem możemy mieć większy problem. Wtedy z pomocą przyjdzie nam również profesjonalna firma czyszcząca, która posiadając odpowiedni sprzęt i środki czystości, odpowiednio zdezynfekuje i odświeży nasz materac.