Pranie materacy

Pranie materacy

Odpowiednio dobrany materac to klucz do dobrego, zdrowego i regenerującego snu. By go nic nie zaburzało, należy wiedzieć, jak czyścić materac. Podczas czyszczenia pozbywamy się roztoczy i ich mało przyjemnych odchodów, złuszczonego naskórka, a także niepotrzebnych mikroorganizmów. Zwykły odkurzacz o dobrej sile ssącej powinien jak najbardziej wystarczyć do regularnego czyszczenia materaca. Ale żeby efekt był jeszcze lepszy, można użyć odkurzacza piorącego oraz płynu do prania materacy. Dzięki sprawnemu odciąganiu wilgoci przez tego typu urządzenie nie zmoczymy zbytnio materaca. Niemniej warto przeprowadzać pracę w słoneczny dzień, by materac szybciej wysechł.

Warto co jakiś czas przeprowadzać czyszczenie materaca na mokro – głębsze, skuteczniejsze i bardziej odświeżające. Przydadzą się do tego urządzenia do czyszczenia parowego, które usuwają plamy, a także skutecznie dezynfekują (dzięki gorącej parze). Aby uniknąć trudnych do usunięcia plam, warto pomyśleć o pokrowcu na materac. Pokrowce wykonywane są z solidnych materiałów, które zapewniają też odpowiednią wentylację. Dlatego w materacu nie gromadzi się wilgoć.

Aby przeprowadzić zabieg czyszczący materac bez problemów, zbędnych zacieków i nieprzyjemnego zapachu warto zgłosić się do specjalisty, który za pomocą odpowiednich środków piorących i profesjonalnego sprzętu odświeży nasz materac na długi czas.